Apsaugos sistemos ir naudingi patarimai, automobiliams su "Keyless" sistema

Apsaugos sistemos ir naudingi patarimai, automobiliams su "Keyless" sistema

Kas yra "Keyless" sistema ir kaip ji veikia?

Automobilyje yra modulis, kuris radijo bangomis sąveikauja su šeimininko kišenėje esančiu raktą imituojančiu pulteliu: pulteliui nutolstant nuo automobilio per keletą metrų (arba paspaudus mygtukus ant durelių rankenų), šis automatiškai užsirakina. Atvirkščia procedūra įvyksta šeimininkui priartėjus prie savo transporto priemonės. Dažniausiai pultelis turi būti už kelių žingsnių nuo automobilio, kad sureaguotų ir atrakintų jį. Norint užvesti automobilį (paspaudžiant užvedimo mygtuką), pultelis turi būti salono viduje.

Galimybė automobilių vagims

Nors "Keyless" sistema  ir yra labai patogi, tačiau vykdyto tyrimo metu buvo atskleisti rimti jos trūkumai, kuriais pasinaudojus galima gana lengvai pavogti automobilį.

Tyrimą vykdę technikai, naudodamiesi paprastais elektroniniais prietaisais (bangų siųstuvu ir imtuvu), sugebėjo prailginti automobilyje esančio modulio ir saugos pultelio veikimo nuotolį. Su siųstuvu priėjus arčiau tikrojo, sąvininkui priklausančio pultelio (reikia numanyti, kur yra automobilio sąvininkas su pulteliu)  ir pailginus bangų veikimo nuotolį, imtuvu signalas pagaunamas šalia automobilio ir perduodamas jame esančiam moduliui. Taip automobilio atrakinimas atliekamas gerokai didesniu atstumu, nei numatyta gamintojo. Norint automobilį užvesti, įlipus belieka bangų imtuvą pridėti arčiau modulio ir dar kartą perduoti signalą. Automobilis, net ir nutolęs nuo pultelio nebepasiekiamu bangoms atstumu, variklio neišjungs, tik nebus galima jo dar kartą užvesti.

"Keyless" sistemą turinčių automobilių savininkams pusiau juokais patarta, kad saugos pultelius laikytų tokiose vietose, kur jų skleidžiamas el. bangas nebūtų galima pagauti. Tačiau ar tai tikrai yra patogus sprendimas?

Apsauga nuo tokių situacijų - sprendimas egzistuoja

Egzistuoja elektroniniai sprendimai, kurie leidžia apsisaugoti nuo tokių vagysčių. Pagrindinės šių sprendimų naudingos savybės yra naudojimo patogumas ir patikimumas. Tokios apsaugos sistemos neleidžia "Keyless" sistemai užvesti variklio. Kai automobilis yra su Keyless sistema,  blokuojamas pats "Keyless" mygtukas ir netgi OBD jungtis, apsaugos sistema gali įjungti garsinį aliarmą ar netgi skambinti į mobilųjį telefoną

Išmanioji GSM/ GPS apsaugos sistema su papildomu identifikatoriumi (kortele)

Tokios sistemos užtikrina ne tik automobilio saugumą, kontrolę, bet ir leidžia atlikti valdymą mobiliuoju telefonu. Šiuo metu asortimente siūlome Pandora gamintojo GSM sistemą Pandora Smart ir „Kodinis raktas“ gamintojo GSM sistemą GSW CANGSW CAN sistema turi sireną, smūgio, posvyrio jutiklius ir priprogramuotą specialiai tam IMB5 imobilaizerį su identifikatoriumi, valdymas vyksta mobiliuoju telefonu, galimas nuotolinio užvedimo ar autonominio pašildytuvo paleidimas, bet tam bus reikalingi papildomi moduliai, o automobilio salone  turės būti paliekamas raktas užvedimo organizavimui. Pandora Smart“ funkcionalumas gerokai didesnis, sistema turi ne tik sireną, smūgio, posvyrio ir judesio jutiklį, identifikacines korteles, bet ir galimybę priprogramuoti papildomai per Bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, valdyti autonominio pašildymo sistemą, organizuoti nuotolinį automobilio užvedimą be jokių papildomų blokų ar modulių, su valdymu mobiliuoju telefonu, panaudojant unikalias „Pandora Bypass“ ir „Pandora Clone“ technologijas, kai gamyklinis imobilaizeris apeinamas nepaliekant rakto automobilyje.  

Aliarmo atveju sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį, skambina į mobilų telefoną. Telefone galima peržiūrėti įvykių istoriją, nustatyti automobilio buvimo vietą, blokuoti kitą variklio grandinę .

Pagrindinį vaidmenį prieš tokio tipo vagystes atlieka kortelė -  identifikatorius, kurią visuomet turi savininkas. Kortelė visuomet yra aktyvi, turi savo kodą, kurio anksčiau minėta įranga negali atkoduoti, ir veikia nedideliu atstumu. Ji integruojama į GSM/GPS apsaugos sistemą. Vykdant vagystę, jei šios identifikavimo kortelės prie automobilio nėra, apsaugos sistema įjungia sireną ir vykdo automobilio grandinės blokavimą. Automobilio savininkas yra informuojamas apie įvykį realiu laiku, skambučiu ir/arba SMS žinute

Adaptyvinė apsaugos sistema su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Tai ekonomiškesnis sprendimas. Yra keletas variantų pasirinkti pagal kainą ir poreikius, koks sprendimas jums labiau prieinamas. „Kodinis raktas“ asortimente siūlome jums „GN7HUPS sistemą. Sistema taip pat turi sireną, smūgio, posvyrio ir tūrio jutiklį. Tokioje apsaugos sistemoje naudojamas identiškas prieš tai aptartas identifikatorius (kortelė), valdanti apsaugos sistemos blokavimo funkcijas. Pagrindinis skirtumas - sistema neturi GSM/GPS modulio. Nesant indentifikavimo kortelei, sistema blokuoja "Keyless" mygtuką, OBD jungtį ar kita grandinę, įjungia sireną. Šiuo atveju informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus. „Pandora“asortimente siūlome Pandora Mini produktą, kuris, kaip ir GN7HUPS yra adaptyvinė apsaugos sistema, bet yra gerokai funkcionalesnis sprendimas, nes turi papildomai valdymą išmaniąja programėle telefonu per bluetooth atstumą, galimybę priprogramuoti papildomai per bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, identifikatorių baterijos įkrovą. Sistema turi sireną, smūgio, posvyrio, judesio daviklius, kurių jautrumas lengvai reguliuojamas mobiliuoju telefonu. Sistema saugo automobilio perimetrą - duris, kapotą, bagažinę, variklio dangtį. Prie PandoraMini yra galimybė prijungti GSM modulį, kuris sistemą paverstų į GSM apsaugos sistemą, tai pasirinkimo pagal poreikius galimybės labai plačios. Kaip ir minėta prieš tai, nesant indentifikavimo kortelei, sistema blokuoja "Keyless" mygtuką, OBD jungtį ar kita grandinę, įjungia sireną. Šiuo atveju informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus.

Peidžerinė – adaptyvinė apsaugos sistema su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Galimas ir dar vienas sprendimas, esantis pas mus. Tai Pandora peidžerinė – adaptyvinė apsaugos sistema Pandora Light Pro“, kuri turi identifikatorių, kuris atlieka visą pilnai aprašytą funkcionalumą praeitame skyriuje, bet taip pat jūs valdote visą apsaugos sistemą ne tik originaliu pulteliu, bet ir per peidžerinį pultą, arba mobiliuoju telefonu per programėlę bluetooth atstumu. Sistema turi ne tik sireną, smūgio, posvyrio ir judesio jutiklį, identifikacines korteles, bet ir galimybę priprogramuoti papildomai per Bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, valdyti autonominio pašildymo sistemą, organizuoti nuotolinį automobilio užvedimą be jokių papildomų blokų ar modulių, su valdymu mobiliuoju telefonu,  panaudojant unikalias Pandora Bypass“ ir Pandora Clone“ technologijas, kai gamyklinis imobilaizeris apeinamas nepaliekant rakto automobilyje.  Prie Pandora Light Pro yra galimybė prijungti GSM modulį, kuris sistemą paverstų į GSM apsaugos sistemą, tai pasirinkimo pagal poreikius galimybės labai plačios.

Aliarmo atveju sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį, paleidžia sireną, siunčia pranešimą į peidžerinį pultą.

Imobilaizeris su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Galimas dar paprastesnis ir mažiau kainuojantis automobilio apsaugos sprendimas. Tai - imobilaizeris su mūsų prieš tai aptartu identifikatorium (kortele). Imobilaizeris turi savo papildomą blokavimo grandinę. Vykdant vagystę, jei šios identifikavimo kortelės prie automobilio nėra, apsaugos sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį,  ar vykdo automobilio kitos grandinės blokavimą. Įlipus į automobilį, jo nuvaryti nepavyks. Pagrindinis šios apsaugos sprendimo skirtumas yra tas, jog automobilio sąvininkas apie bandymą pavogti transporto priemonę gali ir nesužinoti - sirena neįsijungs, o informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus. Kadangi sirena nebus paleista,  esant tokiam imobilaizeriui, vagis gali tyliai įlipti anksčiau minėtu būdu ir bandyti surasti ir atblokuoti imobilaizerio blokavimo grandines kas irgi yra nepaprasta ir gali užimti laiko.

Asortimente turime nemažai pasirinkimų šioje apsaugos sprendimų grupėje : „Kodinis raktas“ siūlo IMB5, taip pat turime CA 168“, KD2006 ir KD3000 sprendimus, o Pandora siūlo Pandora IMMO variantą. Funkcionalumu ir logika šie produktai labai panašūs, išsiskiria tik Pandora IMMO sprendimas, kuris turi nustatymų valdymą mobiliuoju telefonu per išmaniąją programėlę. Galite valdyti identifikatorių atstumą ir jautrumą, matyti baterijos įkrovą ir kitus naudingus nustatymus. Su BT išmaniąja programėle labai patogus valdymas, lengvai galima įeiti ir išeiti į serviso režimą.

Papildomo indentifikatoriaus (kortelės) naudojimas

Ši kortelė, kaip ir "Keyless" raktas, naudoja elektros energiją. Tam joje įtaisyta baterija, kurią tam tikrais laiko tarpais tenka keisti. Standartiškai baterija tarnauja apie 8 mėnesius - tai labai priklauso nuo baterijos kokybės, gamintojo siūlomos sistemos identifikacinių kortelių atžvilgiu. Naudojant GSM/GPS išmaniąją apsaugos sistemą, automobilio savininkas apie senkančią kortelės bateriją yra informuojamas telefonu, SMS žinute ir taip pat papildomai kiekvieną kartą įlipant į automobilį, garsu bei šviesos indikatoriaus pagalba.

Naudojant ne GSM/GPSsistemą, sistema vairuotoją įspėja tik kiekvieną kartą įlipant į automobilį garsu bei šviesos indikatoriaus pagalba.

Baterijos keitimą rekomenduojama patikėti profesionalams - automobilių apsaugos sistemas montuojančiai įmonei. Su šiais produktais dirbantys specialistai turi daug patirties -  parinks ir įdės tinkamą elementą, kurio nereikės keisti ilgą laiką.

 Apsaugos sistemos ir KASKO draudimas

Šiuo metu vyrauja tendencija automobiliuose montuoti tokias apsaugos sistemas, kurių reikalauja draudimo kompanijos. Draudimo kompanijos savo reikalavimus apsaugos sistemai sudaro atsižvelgdamos į vagysčių statistiką bei būdus draudimo rizikai sumažinti. Tačiau draudikai ne visada laiku atkreipia dėmesį į galimus apsaugos sprendimus. Todėl produktai, kuriuos reikalaujama sumontuoti, nebūtinai užtikrina visišką automobilio saugumą. O savininkas susikomplektuoja apsaugą tik tokią, kurios reikalauja draudimo bendrovė.

Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad ivykus automobilio vagystei, KASKO draudimas moka išmokas pagal rinkos kainą ir ne 100 procentų. Tokiu atveju vis tiek patiriamas finansinis nuostolis. Automobilio sąvininkui verta susimąstyti, ar jo įsigytas automobilis nėra vertas daugiau, nei galima KASKO draudimo išmoka ir ar dėl to nevertėtų susimontuoti apsaugos priedą.

Visada pagalvokite apie papildomą apsaugą

Įsivaizduokite, kad Jūs ką tik nusipirkote automobilį. Pasirodo, kad jame jau yra sumontuota apsaugos sistema, atitinkanti vienos ar kitos draudimo kompanijos reikalavimus. Tai reiškia, kad Jums nebereikia papildomai investuoti į apsaugos sistemą. Nesvarbu, ar tai būtų tik gamyklinis imobilaizeris, ar kitokia apsaugos sistema. Dabar įsivaizduokite, kad žmogus, kuris pardavė Jums automobilį turi pasigaminęs papildomą atrakinimo raktą, apsaugos pultelį ar kortelę. Ir dar įmontaves GPS/GSM vietos nustatymo įrangą, kad nuotoliniu būdu galėtų matyti, kur yra Jūsų automobilis. Ar neatrodytų, kad tokiam pardavėjui būtų pernelyg paprasta pavogti parduotą automobilį už santykinai mažesnę kainą?

Reiktų pagalvoti, ar vis dėlto nusipirkus automobilį, nevertėtų patikrinti jo saugumo sistemas: perprogramuoti pultelius, susimontuoti papildomą, tik Jūsų valdomą apsaugos įrangą? Taip pat verta susimąstyti, ar automobilis yra vertas daugiau, nei galima draudimo išmoka ir ar dėl to vertėtų susimontuoti apsaugos priedą.

Šaltinis: https://www.autokraitis.lt/blog/apsaugos-sistemos-ir-naudingi-patarimai-automobiliams-su-keyless-sistema